İzlemezsen izleme

Full Metal Alchemist (Hagane no Renkinjutsuşi) AGP: 9.2

İzlenmesini siz sfullmetal-alchemist-anime-full-metal_93727evgili Na’gaddumlulara tavsiye ettiğim bir diğer anime Full Metal Alchemist. Peki neden abi ne var bunda nedir ne değildir diye soranlara hikayenin şablonunu şöyle izah etmek isterim sevgili arkadaşlar. Anna Koyannina sabaht
an beri biz aşk ile menzil olan aşka canını veren yanımızı ortaya çıkardığı için muhabbete özümüzü dökmek irfanımızı paylaşmak isteriz. Anime öncelikle simya yapılan fantastik bir dünyada geçmektedir. Simya ne aq derseniz de maddeleri birbirine dönüştürme ilmi aslında madde de değil enerji de işin içinde olabilir. Bu tür felsefi ve bilimsel analizleri animeyi izlerken çokça düşünürsünüz zaten. Bu fantastik dünyada bi kaç tane ülke var bizim kahramanların yaşadığı ülkede devletin kendi simyacı memurları falan var araştırmalar yapılıyor falan. Bizim kahramanlarımız ise ölü analarını simya ilmi ile geri getirmeye çalışırken çocukkene biri komple bedenini biri de kolunu bacağını kaybediyor. Bu komple bedenin kaybolma hikayesini sevgili Anna Koyannina Ghost in the Shellde farklı Serial Experiments Lain de farklı (biraz benzer de olabilir) görüyoruz aslında. İşin daha acaip yanları da var demek ki bunu bi ara konuşmak lazım GIS bitince raporumu sunarım sen de izlersen konouroboros_by_speedfreak69-d5chcntuşuruk. Devletlerin çeşitli piçlikleri efenim simyanın kötü amaçlar için kullanımı olsun keyifle ve merakla izlenen bir anime daha fakat şöyle bir nokta var onu da belirtmek lazım.

“Not:Aşağıdaki konu tüm FMA yapımlarını kapsamakla birlikte, ilk anime (2003 animesi – İlk anime) mangadan tamamen farklı ve bağımsız bir konu işlerken FullMetal Alchemist: Brotherhood (2009 animesi – İkinci anime) orijinal manga ile paraleldir.” (Wiki)

Ben Brotherhoodu, anna koyannina diğerini izlemişti hikayelerde farklılıklar vardı. O sebeplen 2 seri de adeta ayrı birer animeymiş gibi izlenebilir. Animeler bitince lan filmi de varmış onu da izleyek demeyin ama film bence bi sike yaramaz, konuyla da alakası yok zaten neden yapmışlar belli değil.

 

 

2 Comments

  1. sigthorsson 20 Eylül 2015 Reply
  2. duzduvar31 20 Eylül 2015 Reply

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.