Abi Şimdi Biz Kimiz?

“Ortadünyanın kadim efsanelerinden biridir.

Vakti zamanında insanların götünde pireler uçuşurken,develer satranç tahtasında fillerle atları sikerken, ortadünya Na’Goim adlı bir ejderhanın elinden türlü türlü zulüm görüyor,illallah diyordu. Pazarcı esnafı kan ağlıyor, mübarek ayların beti bereketi olmuyordu. Bu zalim ejderhanın korkusundan halk illet etmiş,yaka silkiyordu. Na’Goim kafasına göre kah eli sikinde Kırşehirin Ortaköy ilçesinde kahve keyfi yapıyor, kah Yozgata gidip türlü yozluklar yapıp selfie paylaşıyordu.
Na’Goim tanrıların da dikkatini çekti ve tanrılar ona bir ceza vermek istediler ve ona bir beddua ettiler. İş ki bu beddua da kutsal yazışmalara göre şöyle yazmaktadır;
Na’Goim adında 316931 Kimlik numaralı, Na’Gorum dan olma Hamınızıyirim’den doğma ejderhanın dünyadaki son ağacı kesmeden,son dereyi kurutmadan bi tık önce bir yetimin gözyaşıyla kendi götünü yemesine karar verilmiştir, denmektedir.
Bu lanetten habersiz Na’Goim adı altındaki ejderha iyice gemiyi azıya almış bir halde şu dünyada yapmadığım hangi rezillik kaldı diye düşünüyordu. Ne görse yiyor, sikiyor ve de sonra sıçıyordu. dünyanın ocağına incir ağacı dikmeye ant içmiş Na’Goim erişemediği delik ve dehlizlere sığınmış orta dünya halkını da kendi ateşiyle kavuramazsa çeşitli tatlı sözlerle onları deliğinden çıkarıp patates ediyordu.
Birgün bu dallama gözünü daha önce hiç kavga etmemiş, herşeyi paylaşmış, doğayla barışık adeta bir kızılderili gibi yaşayan bir halka dikmişti. Bileciğin kuzaybatısında bir yerde yaşayan bu halk kendi halinde mutlu mesut ve çevre köylerdeki insanların da arkalarından saygıyla bahsettiği bir halktı. Na’Goimin gözünü üzerlerine diktiğini öğrenen bu köyün orkları,elfleri ve cüceleri (metropolit bir yerdi ve herkes kardeş kardeş yaşıyordu) kendi özsavunmalarını yapmak için harekete geçseler de daha önce böyle şeyler bilmedikleri için ne yapacaklarını bilemediler. en azından yüksek bir yere gidip çömelirsek ve etrafımızı da suyla çevirirsek bize yaklaşamaz diye düşündüler. bütün halk köye deniz getirmek için kazma küreği eline aldı ve köyün çevresini kazmaya başladı. çıkan toprağı da üst üste yığarak bir dağ oluşturdular.
Savunma için bütün hazırlıklar tamamlandığında köy adeta denizin ortasında bir dağdan ibaret bir ada olmuştu.
Na’Goim köye saldırmak için geldiğinde bu garip coğrafi şekle bir anlam veremeyip benlen taşşak mı geçiyonuz lan kodumun malları diyerek başladı ateş püskürtmeye. O anda havadan uçan bir varlığa karadan savunma hazırlamanın ne kadar saçma olduğunu anlayan Na’Gaddumlular hep beraber haykırmaya ve kendi aralarında fısırdaşmaya başladılar, Lan zaten bende şans olsa dişi doğardım,yok efenim bi işi de doğru yapsak zaten kafamı kescemler, lan bize bu aklı hangi hayvan verdi diye bağırışmalar, lan o kadar kastık yine enyanlistercih.com diyenler oldu. halkın içinde bir kargaşa ve huzursuzluk doğdu.
korku heyecan ve hırs içinde bir günah keçisi arayan halk bunun orklar olduğuna karar verdi ve orklara yüklenmeye başladılar. orklar dışında tüm halk belki de ejderhanın büyüsüne kapılarak orklara düşman kesildi. hatta işleri büyüterek ejderhayla bir anlaşma yaptılar. yıllık belli bir buğday ve bakire karşılığında Na’Goim bu halka ilişmeyecek yaptıklarını hasır altı edecekti. Yılaaan ;););) adlı bu verginin ödenmemesi durumunda ise Na’Goim onların anasını sikecekti. Na’Goim en iyi zaferin savaşmadan kazanılan zafer olduğunu bilecek kadar zeki ve kurnazdı. Bu anlaşmaya yaklaşmayan orklar tarıma elverişssiz bu ada-dağ yapısında yaşamaya karar verdiler.

orklar dışında kalan halklar daha sonra ejderhaya yaranmak için bu orklara saldırmaya karar verdiler,bahane olarak da o dağın topraklarını biz yığdık oraya o topraklar da bizimdir dediler,orklar her ne kadar kendileri de emek vermiş olduklarını anlatsalar da oranın kendilerinin evi olduğunu anlatsalar da diğer halk laftan anlamadı ve tankıyla topuyla geldi. Savunma ve savaş kaçınılmaz bir hale gelince orklar bu yavşaklara karşı savaşa giriştiler tabiki. savaş yüzlerce yılllar sürdü ve 2 tarafda bir üstünlük sağlayamadı ama binlerce ölü verdi. Savaşın 127. yılında Ork-dağlarında bir çocuk doğdu ve bu dünyaya lanet etti. eline kılıncını aldı ve Na’Goimin inine gitti doğruca. Na’Goim elinde kılınçla gelen taşşak oğlanını görünce gülmekten ölüyordu az daha ama hiç bir zaman içten ve samimi duygularla gülmediği için gülmekten ölemezdi de yavşak. Çocuk Na’Goimin karşısına geçti ve ona dedi ki; ben çok hümanist bi insanım,sexist küfretmeyi de sevmem ama bu kılıncı senin götüne sokarım lan yavşak dedi. Bu sözler Tanrıların yıllar önce Na’Goime yerleştirdiği laneti aktive eden parolanın sözleriydi. O anda ne olduğunu anlayamayan Na’Goim kendini kuyruğundan itibaren yemeye başladı. Tam taşşak kısmına geldiğinde ben niye yiyorum siz yiyin lan benim taşşağımı diyerek orkların dağ-adasına doğru uçmaya başladı. bir yandan kendi taşşağını yiyen bir yandan da uçmaya çalışan bu garip yaratığı gören orklar. nabıyo lan bu mal dediler ve 127 yıllık savaşın verdiği tecrübeyle ejderhanın tam taşşağıyla göt deliğinin ortasındaki noktaya bir ok salladılar. bu nokta Na’Goimin tek zayıf noktasıydı ve bütün hayati organları bu noktada toplanmıştı. inanılmaz bir feryatla beraber inflak eden Na’Goim kemiklerinin tozu bile bulunamayacak şekilde yokoldu. Bu olaydan sonra bu ork dağına Na’Gaddum (Na’Goimisiken) adı verildi.Daha önce hiçbir ork yaşadıkları bu yere isim verme ihtiyacı hissetmemişti. Daha sonra Na’Gaddumun halkı kendilerinden ayrılan diğer halka ne kadar barış teklif etse de bu teklife yanaşmadılar. bu diğer halk da ödedikleri vergiden dolayı Yılancı;););) adını aldı. Yılancı halkı vergi olarak verdikleri buğdayı ve bakireyi artık artı değer olarak satıp silahlanmaya para harcıyordu. Na’Gaddum halkı ise geçmişte beraber mutlu mesut yaşadıkları o köyün hasretiyle dağlarında inzivaya çekildiler.

Hikayedeki karakterler;

Na’Gaddumda sikerim ben bu aşkın ızdırabını diyerek ilk isyanı başlatan ve ilk sexist küfrü eden efsanevi ork – sokarca
Na’Goimin mağarasına giderek ejderhaya kendi götünü yediren efsanevi ork çocuk – mirket
Na’Goimin götüne oku sokarak onu patlatan efsanevi ork savaşçısı – sigthorsson
Na’Gaddumda Yılancı;););) köyüne ve Na’Goime karşı geniş çapta savaşı başlatan efsanevi lideri – anna koyanina
Na’Gaddumda Yılancı;););) köyünün ak-wizardlarını ortadan kaldıran efsanevi şaman başkomutanı – bismillobaloba
Na’Goim alevinden ve fiziki darbelerinden etkilenmeyen (en fazla 2 dk bayılır) ve Na’Gaddumda yaşayıp ork olmayan tek canlı olan efsanevi döt- düzduvar31″
joseph-stalin